Menu

Anna Blog

...takie sobie dyrdymałki...

Jest tak

annazadroza

Jest tak. Potrafię przenieść po kolei tekst oraz komentarze znajdujące się pod nim. Nie za jednym zamachem lecz w kilku krokach. Pomału ale idzie do przodu. Po skończeniu zacznę pisać na bieżąco. Właściwie to będę tu, na bloxie, do samego końca i dopiero zacznę "nowe życie" od 30 kwietnia. Czyli od urodzin mojej babci Stefy, która urodziła się 30.IV.1898 roku, więc jeszcze w XIX wieku. Tamto pokolenie w ciągu swego życia napatrzyło się na zmiany we wszystkich dziedzinach życia, już kiedyś o tym wspomniałam. Od pierwszego pociągu przejeżdżającego przez wieś do oglądania na ekranie telewizora spaceru człowieka po księżycu.
Z księżyca do realu wracam. Wczoraj usuwałam jakieś idiotyczne komentarze w obcych językach: angielskim, francuskim, rosyjskim i nawet robaczkami pisane. Było tego ok. 2 800 pozycji. Najpierw próbowałam coś zrozumieć, poliglotką nie jestem i najlepiej mi szło z rosyjskim. Jednakowoż i z innych coś niecoś pojęłam. I wtedy zaczęłam się zastanawiać, czy przez przypadek, nieświadomie nie użyłam jakiegoś hasła, bowiem wszystkie one (komentarze) były pod przeniesionym dawno temu wpisem "Dżem na nosie". Słuchajcie, czego tam nie było, od propozycji spotkań z gorącymi panienkami, poprzez różnorakie i różnopłciowe z używaniem środków różnorakich wymienianych w kilometrowych listach. Były i reklamy różnych medykamentów, głównie viagry i owych środków odurzających znanych z telewizora. Szybko przestałam tracić czas na podobne pie..doły i kasowałam. Najpierw pojedynczo, potem odkryłam jak to można robić zbiorowo - co dla takiej technicznej nogi jak ja - jest osiągnięciem nie lada. Tak mi upłynął cały wczorajszy dzień, w realnym świecie naprawdę długo nie przebywałam. Zrobiłam tylko zakupy, przygotowałam obiad, potem poszliśmy z psami i znów zasiadłam przy Lapciu. Dziś z rana zajrzałam, potem musiałam udać się do miasta w celach różnych, znów obiad, spacer i zabieram się za ciąg dalszy.
Jakie Wy wszystkie jesteście kochane!!! Takie poczucie wspólnoty się czuje, taką życzliwość, że aż się ciepło na sercu robi:)))

 

 

 

 

 

 

 

Komentarze (19)

Dodaj komentarz
 • fusilla

  Całe szczęście że będziesz tu jeszcze, bo jakiś taki pośpiech zapanował, jakby miejsca miało zabraknąć!
  Ja mam zamiar być do Świąt, potem pójdę na nowe, czyli stare, bo dawno na blogspocie miałam miejscówkę, tylko nie używaną!
  Pozdrawianki!

 • babciabezmohera

  Przymierzałam się już, zeby całkowicie bloxa pożegnać, nie czekając na eksmisję, ale chyba jeszcze jedną lub dwie notki umieszczę.

 • urszula97

  Czytałam że pisać można do któregoś kwietnia a przenosić do końca listopada,
  Anka,jesteś wielka ,ja nie kumam jak przenosić te 11 lat.

 • e.urlik

  Ania, powiedz jak to robić, bo dziś pół dnia nad tym siedzę i nie udało mi się WCALE! Ratuj!

 • annazadroza

  Fusilko:-) Pośpiech zapanował, bo każdy się boi utracić swoje pisanie czyli swoje wspomnienia, kawał życia przecież. Jesteś w tej dobrej sytuacji, że masz swój dorobek zabezpieczony i od razu gotowy, "odkurzony" blog. Nic Ci więc nie przepadnie. Ja już widzę, że zdążę ze swoim, mogę się uspokoić i przystosowywać do nowego. Buziaki kochana:)))

 • annazadroza

  BBM:-) Szkoda mi nawet wyglądu Twego bloga, przyzwyczaiłam się do tego jak który wygląda, jak Twój i Marysi, jak Ewy czy Emmy i po zmianie trzeba się będzie przyzwyczajać od nowa. U siebie też jeszcze nie opanowałam wszystkiego, sporo - jak na moje "zdolności" - ale jeszcze dużo przede mną.

 • annazadroza

  Ula:-) Ewa:-)
  Jednocześnie Wam powiem co robię. Mam otwarte 2 okna - od bloxa i od tego nowego. Przenoszę jeden wpis metodą kopiuj-wklej, po czym wracam do bloxa na komentarze do danego wpisu i znowu kopiuj-wklej. Wtedy mam już trzy okienka ale mi się przynajmniej nie myli. Jak na razie minęłam tylko jeden wpis i musiałam rozdział przenieść w zupełnie innej kolejności, bo nie potrafię tak, żeby było po kolei. Trudno, potem wpiszę gdzie go szukać.
  I tak robię z każdym tekstem, dlatego to taka dłubanina, ale działa. Tu, na bloxie, komentarze były o wiele sympatyczniejsze "w wyglądzie" niż tam, lecz nie ma rady. Jak się nie ma co się lubi to się lubi co się ma;)))

 • urszula97

  Kurde ale ja mam 11 lat do przenoszenia i na blogspot, Twój adres mi nie działa,nie mogę go dodać,komentować też nie.Napisz cały adres.

 • e.urlik

  Ania, zaczęłam przenosić powolutku, twoją metodą. Niestety, nowy jest paskudny, nie panuję nad nim, nie umiem nim zarządzać. Cała operacja tworzenia nowego to był jakiś horror, żadnego wyboru wyglądu, jakieś obrzydliwe zdjęcia mi dodał. nie umiem tego zmienić... Twój nowy jest śliczniutki :-)

 • annazadroza

  Ula:-) annapisze.art
  Taki jest mój nowy adres. Ewa już była, zostawiła komentarz a mnie się nawet udało odpowiedzieć. Za to do żadnej z Was nie mogę nic napisać, żadnego komentarza, za każdym razem mam udowodnić, że nie jestem robotem i ręce mi opadają. Pewnie jakoś z czasem się nauczę ale na razie nie potrafię.
  Może zobacz u Cytrynki, ona napisała jak przenosić.

 • annazadroza

  Ewa:-) Ładny jest, ale taki ...obcy. No i sama się zastanawiam, że admin to ja, nie podoba mi się. Może na WordPressa przenieś? Nie wiem sama, ja nie mogę nigdzie nic skomentować, taka niemota jestem. Już byłam u Uli, Marysi, Matyldy, Fusilki. Marijanki, Centrumperspektywy, Doroty. U Magdy też, ale u niej jakoś inaczej jest. Aaa, zajrzałam, bo ona jest też na WordPress, dlatego.

 • emma_b

  straszliwie Panie zapracowane więc nie przeszkadzam, pozdrawiam tylko i zmykam:)

 • krzysztof213

  ok poszło
  obwatelx.home.blog/2019/03/04/11-lat-i-tu/

 • marijana2

  Aniu, spróbowałam na Twoim nowym blogu wpisać komentarz.
  I zwrotnie otrzymałam taką informację:
  "Ten wpis został opublikowany w kategorii Myślę sobie. Dodaj zakładkę do bezpośredniego odnośnika".
  Hmm... pewnie gdzieś on jest, ale gdzie ???

  Pozdrawiam bardzo ciepło:)))

 • annazadroza

  Emmo:-) Dzięki za pozdrowienia, wzajemnie posyłam:)))

 • annazadroza

  Marijanko:-) Jest!!! Dotarł Twój komentarz:)))

 • marijana2

  Hurra! Udało się! :)
  Aniu, cieszę się, że go widzisz, ale ja zupełnie nie wiem, gdzie on się zapisał. Nie widzę go. Nawet gdybyś odpowiedziała, to nie przeczytam :(

  Haha...

 • annazadroza

  Marijanko:-) Czytaj odpowiedzi u mnie. Już wiem, że najnowsze są z boku po prawej stronie. No i w kokpicie (tak się to nazywa) mam podgląd na wszystkie, muszę zatwierdzić i dopiero je widać. Są też pod tekstami komentowanymi.
  Jak ja mam do Ciebie pisać? Masz piękny ten nowy blog, tylko nie mogę pisać.

 • marijana2

  Aniu, napisałam u Ciebie - na próbę - jeszcze raz :)
  Nie wiem dlaczego u mnie nie możesz nic napisać. Sprawdziłam ustawienia i wydaje mi się, że wszystko jest należycie. No, nie wiem. A może znaczenie ma przeglądarka której używamy. Ja korzystam z Firefoxa.

Dodaj komentarz

© Anna Blog
Blox.pl najciekawsze blogi w sieci